Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Návrh #17 v soutěži Brožura pro jazykovou školu a překladatelskou agenturu

Nahráno designerem lVlorf3us zpět na soutěž
Vložen 26.03.2012 16:38
Poslední aktualizace 6.04.2012 15:13
Získané hodnocení 100 %

1. verze

vloženo: 26.03.2012 16:38 poslední aktualizace: 6.04.2012 15:13

Designér k návrhu nepřipojil žádný popis.


Komentáře

Komentáře již nelze přidávat.
 • nahlásit lVlorf3us

  Díky, nj, narozdíl od ostatních jsem si vystačil bez fotek - ty to jsou podle mě tim hlavnim osvěžovačem. Jenže kupovat fotky, nebo ještě 'líp' používat něco, co najdu na googlu a nemam právo to používat, to vážně do návrhu dávat nebudu. :) U ostatních nevím, jestli ty fotky jsou koupené (ať už přímo pro tuhle příležitost, nebo z dob minulých), nebo jestli jsou použité načerno, to už je jejich věc. Je mi jasné, že kdybych použil nějaké pěkné fotky, tak by design vypadal přívětivěji...

  7.04.2012 8:20
 • nahlásit roberto

  ako bolo spomenute chyba tomu nieco co by to osviezilo

  6.04.2012 16:10
 • nahlásit lVlorf3us

  Varga > InDesign nemám, zadavatel napsal, že by Photoshop byl problémový, tak proto jsem zmínil Illustrator, jelikož by bylo jednoduché to do něj předělat a byla by s tím lepší manipulace pro tiskaře. A přípravu do tisku jsem dělal, jen ne na nějaké světoborné úrovni, ale už jsem tiskl věci jak z výstupu z AI, tak PS. Tak jako tak záleží na zadavateli, který návrh vybere...

  5.04.2012 17:35
 • nahlásit Varga

  jinak to neni spatne jen tam neni nejak nic vyrazniho co by zaujalo oko

  5.04.2012 12:55
 • nahlásit Varga

  predelavat do ilustratoru? asi jste jeste pripravu do tisku nedelal

  5.04.2012 12:53
 • nahlásit lVlorf3us

  Dobrá. :) Do Illustratoru to nebude problém předělat, pokusím se to kdyžtak udělat na pixel přesně. Jinak jak jste psal s těmi ořezy, tak v zadání jste tuším psal, že se to bude tisknout na A4 papír a odstřihne se vždy ten obdélník, tudíž tisková plocha bude 21x21 cm. Takže vůli tam pak mohu přidělat, jakou si řeknete (nebo tiskař). Naštěstí skoro u každé strany jsou vlastně 3 hrany zakončeny bílou a pak tam je jen ta barevná oblast u nadpisů, takže tu není problém protáhnout a zbytek by nedělal neplechu při ořezu vlastně vůbec. Jak říkám, cokoli bude potřeba upravit, to na základě požadavků vašeho grafika upravím.

  30.03.2012 12:59
 • nahlásit Slune

  Pokud design připravíte v Ilustrátoru, problém by se objevit neměl, ovšem musel bych na to nechat mrknout našeho grafika, který většinou připravuje tiskové podklady. Tohle už je na mě moc detailní dotaz, já jsem spíše ten člověk, co dokáže jen kritizovat ;)

  30.03.2012 6:27
 • nahlásit lVlorf3us

  Není zač, ano, makačka to byla. :) Ještě jen tedy zpět k těm formátům, jak jsem řekl, předělal bych to do vektorů (Illustratoru), to už by bylo pro tiskaře přijatelné?

  29.03.2012 14:19
 • nahlásit Slune

  Díky za info, opravdu mi zatím stačí k posouzení verze, kterou zde máte vloženou. Díky za spolupráci, věřím, že nadesignovat všechny stránky byla makačka.

  29.03.2012 13:25
 • nahlásit lVlorf3us

  Dobrý den, pravda, ty nápisy hodně 'řvou', ty už není problém zmenšit, stejně tak puntíky. Jinak co se týče tisku, vzhledem k tomu, že to je jednoduchá grafika tak mi nedělá problém to předělat do vektorů (Illustratoru), přidat tam vůli jakou budete chtít a k tomu nastavit ořezové značky. Bude to teda práce asi na celý den, ale pokud by můj design vyhrál, rád to předělám. InDesign jsem zkoušel kdysi dávno, moc si z něj nepamatuju, mohu zkusit stáhnout zkušební verzi a pokusit se to tam předělat. Ale jednodušší by byl ten Illustrator, to už by snad tiskaři nemuseli mít takový problém.

  29.03.2012 13:05
 • nahlásit Slune

  Z těch třech náhledů poslední strany bych volil hned ten první. Myslím, že je ale u této stránky ještě jeden problém (z mého pohledu, ostatní v naší firmě by to nejspíš uvítali) - města příliš "řvou" a designu to ubírá na čistotě. Ty velké oranžové puntíky nevypadají dobře, to je jako z Wordu. Ale díky, že pořád pokračujete.

  29.03.2012 12:14
 • nahlásit Slune

  Dobrý den, ta poslední strana zase není nějaký závažný problém a kdykoliv se to dá maličko doupravit. Celkový obrázek o vašem stylu samozřejmě mám. Jako velký problém vidím dodání v PSD. Tiskárna by s tímto měla veliký problém a hodně jsem se obával právě toho, že budou designy připravovány ve photoshopu. Ve vašem případě bych se bál kalibrace barev, ořezových značek atp., což chybí. Chápu, že Indesign je větší investice, ovšem při přípravě tiskové grafiky se bez něj ve většině případů neobjedete. Je mi jasné, že i ostatní designy jsou ve photoshopu, tuto výtku tedy nemám jen k vám.

  29.03.2012 12:11
 • nahlásit lVlorf3us

  Dobrý den, tak jsem ještě zkusil udělat 3 odlišné verze té poslední strany. Zde náhledy: http://img29.imageshack.us/img29/8851/nahledkontakty1800.png

  29.03.2012 12:08
 • nahlásit lVlorf3us

  Dobrý den, děkuji. Ta poslední stránka má jiný styl z důvodů: 1. nemá číslování, jakožto poslední strana, tedy není tam to světlé vykrojení pro číslo; 2. jakožto závěrečná strana by měla obsahovat obě barvy a obě loga, proto je to vykrojené z obou stran, narozdíl od ostatních stránek, kde se střídá vždy modrá (slůněčí strana) a oranžová (alka). Pokud byste měl návrh, co na tom konkrétně upravit, tak doladím. --- Jinak ta grafika je samozřejmě dělaná už v rozlišení a barvách pro tisk. Akorát to tedy není v InDesignu jakožto celá brožura, ale budu Vám to muset zaslat jednotlivě, tedy 12 tiskových pdf (nebo klidně zdrojové PSD). Je to poprvé, co dělám něco takhle rozsáhlého, takže nevím, co s tím pak dělají tiskaři, ale snad by to neměl být problém.

  28.03.2012 14:57
 • nahlásit Slune

  Dobrý den, děkuji za návrh. Vidíte, jak jsme se posunuli od prvního návrhu! Myslím, že jste na opravdu dobré cestě ;) Nesedí mi jen poslední strana, kde je najednou úplně jiný styl, ale je to jen detail. Umíte tuto grafiku připravit pro tisk?

  28.03.2012 7:53
 • nahlásit lVlorf3us

  Ajo, jsem si toho vůbec nevšiml. Sám nevím, jak to vzniklo, jelikož jsem to zrcadlil, asi mi musela ujet myš a trochu ten oblouk naklonit. Tak to samozřejmě ve finální verzi upravim. Díky za postřeh, i mně, detailistovi, to uniklo. :)

  27.03.2012 13:23
 • nahlásit erthos

  Co mě tam "vadí" je na úplně poslední straně kde je oranžové pole Kontakty jenesymetrickévykrojení z levé strany (u loga slůně).

  27.03.2012 12:37
 • nahlásit lVlorf3us

  Díky moc! :) Snažil jsem se do toho dát vše.. už je na tom pěkných pár dní práce. :)

  27.03.2012 9:40
 • nahlásit erthos

  Moc hezký design, koukal jsem se na vývoj brožury a je čím dál lepší:)

  27.03.2012 9:09
 • nahlásit lVlorf3us

  Teď ještě koukám, že u některých náhledů se vyskytl navíc bílý obrys napomezí syté barvy u podkladu nadpisu a té s menším krytím v pozadí čísla stránky. To vzniklo jen při zmenšování náhledů, jinak tam je zcela čistý a ostrý přechod. Taktéž vznikly tenké obrýsky u písma, co jsou na barevném podkladu.. ty tam také nejsou. Možná, že je ani na tom náhledu neuvidíte, ale kdyby ano, tak se nebojte, nebudou tam.

  26.03.2012 16:47
 • nahlásit lVlorf3us

  Dobrý den, zasílám to opět jako nový design. Udělal jsem ty úpravy, co jste žádal - zmenšil nadpisy, odstranil kurzívu, číslování poupravil, ale zároveň to ponechal ve vzdušném stylu. Odstranil jsem u těch oblouků ten tenký bílý pruh, takže jsou okraje ostřejší = čistější. Co se týče vykrojení, tak jsem ho svisle zrcadlil, takhle to vypadá podle mě o dost lépe a je lépe využité místo. Nu.. a po těch změnách jsem rovnou dodělal všechny ostatní stránky, včetně všech grafů a tabulek. Náhled jsem musel dost zmenšit, jelikož už takhle má skoro 7 mb. Pokud byste chtěl vidět náhledy v origo rozlišení (2480x2480 u každé stránky), tak to mohu zabalit a někam poslat. PS: Tyto náhledy jsem již nedělal přes print screen, ale vždy jsem změnil profil z CMYK na RGB a přeuložil do PNG. Barvy s 100% krytím zůstaly naprosto stejné, jen se malinko zasytila ta písma po stranách + ten podklad pod číslováním stránek. Ale opravdu jen nepatrně, možná to ani běžný člověk nerozezná, každopádně pro tisk budou tyto barvy, které jsem zmínil, tak o 5% světlejší a méně sytější. Stránky jsem na náhled rozmístil tak, aby byly pospolu vnitřní dvojstránky. :)

  26.03.2012 16:44
Něco není s komentářem v pořádku? Máte podezření, že autor komentáře porušuje naše Podmínky užití? Informujte nás pomocí tohoto formuláře a situaci prověříme.
Něco není s návrhem v pořádku? Máte podezření, že autor návrhu porušuje naše Podmínky užití? Informujte nás pomocí tohoto formuláře a situaci prověříme.