Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Návrh grafických prvků na technicky zaměřený web

Zadáno uživatelem lubomirx v kategorii Webový obsah
Rychlý popis soutěže
Poptávám návrh jednotlivých grafických prvků webu, které nejsou uspokojivě vyřešené v původním grafickém návrhu. Jedná se o horní menu, tlačítko a 4 ikony na hlavní stránku. Web technického zaměření; čistý, moderní design.
  • Garantováno
Stav soutěže:
čeká na vyhodnocení
Na vyhodnocení zbývá:
v prodlení
Kategorie soutěže:
Webový obsah
Spuštěna:
9.10.2015
Již nelze vkládat návrhy
Výhry
1. místo1 600 Kč
2. místo1 200 Kč
3. místo300 Kč
nahraných designů
0
Aktivních:0
Vyřazené zadavatelem:0
Smazané designérem0
Vyřazené adminem:0
Popis
Poptávám návrh jednotlivých grafických prvků webu, které nejsou uspokojivě vyřešené v původním grafickém návrhu (odkaz na stažení návrhu najdete na konci článku). Jedná se o horní menu, tlačítko a 4 ikony na hlavní stránku. Web technického zaměření; čistý, moderní design (redesign webu www.presnamereni.cz )


Návrh horního menu 

Návrh zajímavého horního menu, které by mělo být na stránce výrazným grafickým prvkem. 

Do horního menu je soustředěné veškeré ovládání webu, mělo by zároveň plnit funkci jednotícího prvku stránek s různým obsahem a na podstránkách s převážně textovým obsahem bude vizuální dominantou. Menu s takovými vlastnostmi najdete např. na www.airbank.cz.   Horní menu bude trvale viditelné i při rolování stránky. V případě potřeby je možné navrhnout zjednodušenou variantu pro rolování, ale tuším, že lépe bude vypadat a plnit svoje funkce menu, jehož podoba se nebude při rolování měnit. Součástí návrhu bude řešení špatné čitelnosti loga ve stávajícím grafickém návrhu, nejlépe začleněním široké varianty loga do pásu horního menu (jinému řešení se nebráním, rozhoduje celkový dojem z výsledku). Menu by mělo umožňovat přidání ještě jedné položky. Položka "měření jeřábových drah" bude mít 3 podpoložky.

Návrh výstižnějších ikonek do bloku "Co jim nabízíme:" na hlavní stránce.

1. "Nejpřesnější měření..."   symbol charakteristický pro přesnost měření. Je možné použít např. motiv vernieru, části stupnice zvětšené lupou nebo obrazu nivelační latě (stupnice) v dalekohledu nivelačního přístroje...

2. "Výsledky ověřené druhým měřením." Napadl mě jen motiv dvojice semaforů. Na prvním svítí oranžová s jedničkou, na druhém zelená s dvojkou (po prvním měření je výsledek nespolehlivý, teprve druhé měření mu dává zelenou).

3. "Špičkové vybavení..." Mohl by tam být třeba motiv teodolitu, nebo i ten palec nahoru... ?

4. "Cenu, která potěší."  Něco nechám také na Vás :-).

Požadavek na ikony: Výstižné, nápadité, líbivé, spíše piktogram než malůvka.

Tlačítko "Co potřebujeme vědět, abychom vám mohli udělat cenovou nabídku"

Tlačítko otevírá okno s návodem na vytvoření poptávky. Slouží 1) k otevření okna jednoduchým a známým prvkem, u kterého je každému i bez vysvětlování jasné, že na něj má kliknout, 2) odděluje dva textové bloky, aby hlavní stránka nebyla nepřehledná a přehlcená textem (vada původního návrhu). Navržené tlačítko by mělo zapadat do moderního, čistého stylu stránky, zřetelně oddělovat dva textové bloky a být návštěvníkem jednoznačně vnímané jako tlačítko, na které je třeba kliknout. 


Návrhy chci odměnit trochu netradičně. Na první místo vybrat nejlepší návrh horního menu, na druhé návrh ikon a na třetí návrh tlačítka. Myslím si, že je to v souladu se smyslem zavedeného způsobu odměňování (aby jeden designer/návrh nebral celou odměnu a ostatní nic) a výhodné pro všechny zúčastněné. Mně to umožní vybrat si to nejlepší napříč všemi návrhy, grafikům pracovat buď na celém projektu (může tu být jistá výhoda stejného rukopisu), nebo se soustředit jen na tu část, která je jejich parketou nebo kde cítí, že mají dobrý nápad. Zároveň mohu lépe odměnit skutečně použité návrhy a odměna za 2. a 3. místo není jen symbolická. Prosím proto, aby se projektu účastnili designéři, kteří souhlasí s použitím návrhů na 2. a 3. místě.

Odkaz na stažení grafického návrhu webu:


Návrhy horního menu a tlačítka, prosím, zapracujte do stávajícího grafického návrhu webu a vkládejte jako obrázek celé hlavní stránky. Návrhy ikon můžete zpočátku vkládat samostatně.

Název společnosti
Lubomír Krpata
Obor podnikání
Měření geometrie jeřábových drah
Cílová skupina
Management strojírenských a hutních společností.
Jaká je Vaše představa o ideálním návrhu?
Musí zapadat do stávajícího grafického návrhu webu a být schopný plnit popsané funkce. Neotřelý nápad, který zaujme. Líbivý, harmonický. Důležitým požadavkem na web je jeho důvěryhodnost, na druhou stranu si myslím, že vkusně vtipný nápad ji nijak nesnižuje.
Preferujete nějaké konkrétní barvy?
Viz grafický návrh webu (šedá, červená, černá, jasná modrá)
Přílohy

[9.10.2015 22:51:03]

001_nitkovy_kriz_nivelaku.jpg

[9.10.2015 22:51:40]

002_proč se vyplatí s námi spolupracovat.pdf

[9.10.2015 22:51:57]

003_invarova_nivelacni_lat.jpg

[11.10.2015 19:36:38]

004_Screens.zip

Dodatečný popis

[2015-10-10 10:06:06]

 Příklady řešení u ikon berte jako orientační body, ne jako omezení. Budu naopak velmi rád, když vymyslíte něco lepšího.

[2015-10-11 19:44:18]

 

Odkaz na stažení podkladů zašlu zájemcům o práci na projektu e-mailem.

řadit dle: hodnocení / data nahrání

Něco není s návrhem v pořádku? Máte podezření, že autor návrhu porušuje naše Podmínky užití? Informujte nás pomocí tohoto formuláře a situaci prověříme.

Diskuze

Pro přidávání komentářů se přihlašte
  • nahlásit admin

    Soutěž bude z důvodu nízkého zájmu pravděpodobně redefinována a spuštěna znovu (popř. zcela zrušena) Zadavatele jsme již na počátku upozornili, že takto připravené zadání nemusí přinést očekávané výsledky.

    15.10.2015 8:55
Něco není s komentářem v pořádku? Máte podezření, že autor komentáře porušuje naše Podmínky užití? Informujte nás pomocí tohoto formuláře a situaci prověříme.