Návrh #30 v soutěži Návrh designu knihy pro tisk


1. verze
vloženo: 14.10.2021 14:52 poslední aktualizace: 14.10.2021 15:26Designér k návrhu nepřipojil žádný popis.

Komentáře
-
nahlásit ColorMatch
-
nahlásit efko
Zdravím Vás, nezlobte se, ale to že jsem použil motiv srdce, světla, kříže, otazníku mi vzhledem k povaze knihy přijde naprosto samozřejmé, samo se to řešení vybízí. Jedná se o klasické symboly, a to že už je někdo použil dle mého neznamená, že ostatní musí zákonitě hledat jiné cesty. Pokud by jsme přistoupili na to, že ten kdo použije nějaký obecně známý symbol k dané tématice první, automaticky si ho pro danou zakázku "bookuje", myslím že by to nedávalo smysl. Pokud s mojí argumentací nesouhlasíte, můžeme pořešit s adminem;) V každém případě mám svědomí čisté a fantazie dost na to, než abych čerpal z nápadů někoho jiného.Pohodové odpoledne přeji:)p
14.10.2021 15:45-
nahlásit ColorMatch
Spíše mi jde o to umístění srdce do otazniku. A ať se snažím sebevíc, nemohu se ubránit pocitu, že Váš návrh celkově vychází z prvků z jiných návrhů. Textura vlnek, paprsek světla, perspektiva kříže.. Ale jak říkáte, k tématu to samozřejmě patří, o tom žádná. Nicméně věřím, že pokud jste se rozhodl také použít motiv srdce a otazníku, bylo by lepší použít je jiným způsobem. A jistě jich je mnohem více. Nechci se Vás dotknout, možná je to můj subjektivní dojem. Proto bych ráda nechala posoudit celou věc administrátorem.
14.10.2021 20:01 -
nahlásit admin
Dobrý den, souhlasím se stanoviskem ColorMatch. Je to otevřená soutěž a tam prostě a jednoduše platí, že přednost má ten, kdo s nějakým nápadem přijde jako první. Ano, jsou zde očekávatelné symboly. Nicméně, jak zde bylo naznačeno, jde o tu kombinaci srdce a otazníku. Když někdo použije kříž, je zřejmé, že si nemůže u takového typu tématu takový symbol zablokovat, protože byl první. Ale jakmile dojde na podobné konkrétní a unikátní kombinace, už je pohled na situaci zcela jiný. Samozřejmě to není unikátní z hlediska celého světa. Ale v jedné soutěži s omezeným počtem účastníků už ano. Podobných kombinací možných symbolů jsou tisíce. A v takový moment si autor, který s nějakou konkrétní přijde jako první, ochranu už zaslouží. Ve fázi hodnocení je možné návrhy ještě upravovat. Budu Vás muset požádat o přepracování návrhu, aby nebyl v kolizi s daným dílem. S tímto návrhem, pokud by se měl stát vítězným, bych měl s ohledem na naše pravidla problém a muselo by se to řešit. Děkuji za pochopení.
15.10.2021 23:11
-
-
Dobrý den, promiňte, ale zdá se mi, že máte stejný motiv jako já. I přes to, že máte jiné zpracování, tak srdce a otazník jsem již použila ve svém prvním návrhu.